ilzenesskola.1s.lv

 

„Lieli putni, mazi putni” salido Ilzenē


„Lieli putni, mazi putni” salido Ilzenē

22. oktobra vakarpusē  Ilzenes pagasta sporta un kultūras centrā „Dailes”  pulcējās Ilzenes, Bejas, Strautiņu pamatskolu un Liepnas vidusskolas  teātra studiju dalībnieki, par kuriem droši var teikt  „inficējies ar teātra sportu”, jo noslēdzās „Alūksnes novada Jauniešu iniciatīvu projektu konkursam 2013” pieteiktais projekts „Teātra sporta turnīrs „Lieli putni, mazi putni”.

Katru gadu Ilzenes un Bejas pamatskolu teātra sporta komandas piedalās turnīros Madonā, Balvos, Valmierā, kur satiekas ar spēcīgām improvizatoru komandām no Vidzemes un Latgales .  Šogad Iecavā notika 15. Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta turnīrs, kurā, iegūstot 1. vietu,  sekmīgi startēja arī viena mūsu skolas komanda. Lai popularizētu atraktīvo laika pavadīšanas veidu un uzkrātu lielāku pieredzi , ir nepieciešami vietējie turnīri, tāpēc  pasākuma mērķis bija popularizēt teātra sportu Alūksnes novadā un uzkrāt spēles pieredzi, atbrīvojot katra  jaunā improvizatora spontanitāti un iztēli, kā arī izkopt un nostiprināt spēles prasmi un turnīra vadīšanas iemaņas. Projekta ietvaros divām komandām  varējām iegādāties jaunus T- kreklus , kā arī sarīkot svētkus improvizatoriem.

Ilzenes un Bejas pamatskolu teātra sporta komandas sacentās par divām ceļojošajām balvām. 1.- 4. klašu teātrsportistus interesantām improvizācijām  iedvesmoja „Neglītais  pīlēns”, bet  5. – 9. klašu improvizatori sacentās par „Mārtiņdienas gaili”. Turnīrā piedalījās septiņas komandas.  Improvizatoru  spēli vērtēja emociju tiesnese  Aira Vērse,  notikuma tiesnese Elvija Hvaleja , bet galvenās tiesneses lomā šoreiz  bija Dārta Medne.  Visas trīs turnīra tiesneses savulaik pašas ir startējušas gan Vidzemes novada, gan valsts teātra sporta turnīros tieši tāpat kā  turnīra vadītājas Anete Salmiņa un Zane Boka. Par veiksmīgākajām šoreiz tika atzītas  Bejas pamatskolas komanda „Putekļi”-Elizabete Baldiņa, Tīna Sloģe, Kristers Zābaks, Marija Korkla un Dina Jūlija Juhņēviča un Ilzenes pamatskolas komanda „Acis” - Alita Dzilna, Lelde Melece,  Andra Ance Brūniņa, Rihards Salmiņš un Eduards Līdumnieks.

            Priecājāmies, ka šis atraktīvais pasākums ieinteresēja ne tikai sacensību dalībniekus- Ilzenes un Bejas improvizatorus, bet arī ciemiņus  - Strautiņu un Liepnas teātra skolotājas un dalībniekus. Nevaram apgalvot, ka arī viņi izveidos komandas, bet teātra nodarbībās noteikti uzspēlēs kādu no spēlēm.

Anete Salmiņa,

TS „Kurmis” dalībniece

 

Komentāri (0)  |  2013-11-10 20:31  |  Skatīts: 1212x   

Atpakaļ