ilzenesskola.1s.lv

Skolotāju diena

Šī ir viena no skaistākajām mūsu skolas tradīcijām- mēneša pirmajā piektdienā atzīmēt Skolotāju dienu. Šajā dienā 9. klases skolēni iejūtas skolotāju lomā, pirms tam cītīgi( vai mazāk cītīgi) visu nedēļu gatavojoties vadīt stundas.  Skolotājiem šī ir vai nu vienkārši atpūtas diena, vai arī tiek doti dažādi uzdevumi, organizētas tikšanās, izglītojošas apmācības vai nelieli izbraucieni.
           Kā parasti, no rīta visi sapulcējās zālē uz svinīgo ( un arī mazāk svinīgo) pasākumu. Ar uzmundrinošiem vārdiem mūs sveica 9. klases skolēni. Prieks, ka savu laiku no rīta tieši priekš mums izbrīvēja un mūs mīļi sveica mūsu pagasta pārvaldes vadītāja Ingrīda Sniedze.
           Tad skolotājus gaidīja pārbaudījumi. Vispirms viņiem bija jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, kurus ne tikai nolasīja, bet tie bija sagatavoti arī prezentācijā. Gan jautājumus, gan arī pareizās atbildes varēja izlasīt uz interaktīvās tāfeles.
             Nākošais uzdevums-skolotājiem, atbilstoši no ceļojošā maisa izvilktajam atribūtam, bija jāiejūtas kādā tēlā un jānolasa zvērests, kas arī bija sagatavots uz tāfeles lieliem burtiem. Visi dzirdēja zvērestu no gardeguņa Buratino, lempīgā zilonēna, muskuļotā boksera, piemīlīgā zaķēna, zaļā mošķīša, ballīšu karaļa, Ziemassvētku vecīša palīga, lokanā zirnekļcilvēka un lēnīgā lācēna. Šis uzdevums skolotājiem patika, jo nekas tāds vēl nebija bijis.
             Trešais uzdevums bija sacerēt dzejolīti no dotajiem burtiem - S,K,O,L,O,T,Ā,J,S. Katrs skolotājs rakstīja vienu rindiņu un kopā izveidojās šāds vēstījums:
Skola, ak, skola!...
Ko tā labu sola?
Ola, cola, puika- acis bola ,
Lielu uzticību sola.
Olīvija pirkstu krata,
Tā ka uzvesties tie prata!
Ākstīties te nav no daudz,
Joki mazi- gudrāks audz!
Ilzenei būs prieka daudz!
     Pasākuma beigās bērni sveica skolotājus ar ziediem, vēl kopīga fotografēšanās ( un arī atsevišķa) un tad visi devās pa klasēm, lai ļautu jaunajiem skolotājiem parādīt savas prasmes stundu vadīšanā. Šai dienai līdzi sekoja arī foto korespondenti, kas šo to uzfilmēja, tādējādi varam cerēt, ka kādreiz par šo notikumu varēsim uzzināt no filmiņas. Starp citu, uz svētkiem pie mums bija ieradušies vismaz 7 absolventi-tas priecēja, jo neviens jau neierastos uz tādu vietu, kur nav labu atmiņu.
      Skolotājus atpūtas telpā gaidīja ļoti, ļoti garšīga torte, kā arī iespējas saturīgi pavadīt savu svētku dienu.
       Neliels ieskats Skolotāju dienas notikumos- foto.
Komentāri (0)  |  2013-10-09 18:06  |  Skatīts: 612x

Atpakaļ