ilzenesskola.1s.lv

Ko svinēs Ilzenes pamatskola?

Visiem, kas interesējas par skolas vēsturi, nav noslēpums, ka tikko- šajā mācību gadā- Ilzenes pamatskola svinēja savu sudraba jubileju- ar sudrabegļu stādīšanu, ar Sudraba pūcīšu pelnīšanu, ar sudraba dziesmu dziedāšanu un sudraba svecīšu iedegšanu.. Sudraba jubileja- tie ir 25 gadi.
        Un te parādās informācija, ka Ilzenes pamatskola svin 110 gadu jubileju! Kas tad nu? Vai tie gadi tiešām iet tik ātri?!
         Nekāda noslēpuma te, diemžēl, nav. Mūsu Ilzenes pamatskola ir tiešs Čonku skolas turpinājums. Tieši šīs ēkas, kura uzcelta 1903. gadā, turpinājums.
        Mācības ne uz brīdi netika pārtrauktas, notika tikai "Jurģi"- pārcelšanās uz jaunām telpām jaunajā skolas ēkā Ilzenes pagasta centrā  1987. gadā.
        "No Čonku skolas nākuši mēs esam...",- tā dziedājām dziesmiņu ar absolventes Karmenas Līdumnieces vārdiem, kad atzīmējām Čonku skolas 100 gadus. Un, lai gan Čonku skola nevienā vēsturiskajā dokumentā nav saukusies par Čonku skolu, bet par Ilzenes skolu, mēs joprojām to mīļi mēdzam dēvēt par Čonku skolu, par  mūsu skolas vecmāmiņu.
         Un ļoti gribas piedzīvot to brīdi, kad mēs patiešām izjutīsim abu skolas ēku saikni, kas vienotu mūsu jauno paaudzi ar vecāko paaudzi. Gribas ticēt, ka sirmās skolas gaiteņos atkal kādreiz skanēs steidzīgi un mazāk steidzīgi soļi, jo tur varbūt  atradīsies skolas vai pagasta muzejs vai kultūrvēsturiskā mantojuma telpas, vai varbūt kāda konferenču zāle vai piedāvājums lauku tūristiem...
         Lai radītu šo dzīvības saikni, mēs visus, visus aicinām uz Ilzenes pamatskolas 110 gadu jubilejas svinībām, kaut arī jau 25 gadi aizvadīti jaunajā skolas ēkā. Mēs gribam visiem- gan jaunajiem, gan vecajiem- piedāvāt iespēju pabūt abās skolas ēkās un izjust to īpašo auru, kāda piemīt tikai skolām. Tiekamies 10. augustā!

Komentāri (0)  |  2013-07-13 23:17  |  Skatīts: 479x

Atpakaļ